آموزش رایگان اکستنشن مژه

کاشت و اکستنشن مژه

کاشت و اکستنشن مژه

کاشت و اکستنشن مژه یکی از متدهای جدید در افزایش زیبایی چشم محسوب می شوند. شما با استفاده از این متدها می توانید مژه های پرپشت تر و بلندتری داشته باشید و حالت چشمانتان را تغییر دهید. چقدر با این تکنیک مدرن آشنایی دارید؟ از آنجایی که عملکرد این دو تکنیک مشابه هم می باشد اما تفاوت های زیادی هم دارند. در ادامه قصد دارم اطلاعات مختصری در مورد کاشت مژه و اکستنشن مژه که به چشمان زیبایی دو چندان می دهد را معرفی کنم.

کاشت و اکستنشن مژه

کاشت مژه

روش های زیادی مانند مژه مصنوعی، محصولات پرپشت کننده و غیره برای افزایش و پرکنندگی مژه ها وجود دارد اما تنها عیبی که این روش ها دارد موقتی بودن آن ها می باشد. این روش ها تنها در مدت کوتاهی نتیجه بخش خواهند بود. یکی از راه های داشتن مژه های زیبا و دائم انجام کاشت مژه است. این روش باید توسط متخصصین زیبایی انجام شود چون از حساسیت بالایی برخوردار است. پزشک حدود ۵۰ عدد از فولیکول موی سر را برای هر پلک پیوند می زند. زمان انجام این روش حدود ۲ ساعت و با بیهوشی موضعی انجام می شود.
برای آشنایی بیشتر جراحی پیوند می توانید با مشاهده فیلم کاشت مژه کاملا با این روش آشنا شوید.

انواع کاشت مژه

بطور کلی ۴ نوع تکنیک در کاشت مژه وجود دارند:

  • نوع اول، کاشت مژه تار به تار
  • دومین نوع، کاشت مژه ۳ بعدی
  • نوع سوم، کاشت مژه ابریشمی
  • چهارمین نوع، کاشت مژه نامرئی

کاشت مژه ابریشمی

نوعی دیگر از کاشت مژه است. به دلیل جنس تار های موی ابریشمی مانند به کاشت مژه ابریشمی معروف شده است. این کاشت بصورت موقت پیوند زده می شود. کاشت مژه ابریشمی برای افرادی مناسب است که بطور ژنتیکی مژه های کم پشتی دارند. همچنین افرادی باید از این نمونه کاشت استفاده کنند که به علت بیماری و آسیب مثل سوختگی، ایجاد رویش مژه در پلک وجود نداشته باشد. وسایل کاشت مژه به صورت کاملا طبیعی با استفاده از چسب بصورت محکم روی پلک زده می شود.
این روش بدون جراحی صورت می گیرد و هیچ عوارض خطرناکی نخواهد داشت.

کاشت مژه نامرئی

همانطور که از نام این مدل کاشت پیداست کاشت مو بصورت مخفی صورت می گیرد. این مدل کاشت مژه، طرفداران زیادی را دارد. علت این است که از موی طبیعی خود متقاضی استفاده می شود. در حقیقت کاشت مژه از زیر به صورت قرینه کوتاه و بلند از گوشه داخلی چشم و تا گوشه خارجی ادامه دارد. همچنین دیگر نیاز نیست از مواد آرایشی مژه برای زیبا کردن چشم هایتان استفاده کنید.

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه به معنی کاشت مژه موقت می باشد. در روش اکستنشن مژه از تارهای مو مصنوعی از جنس ابریشم یا موی انسان بصورت تک به تک به مژه طبیعی با چسب اکستنشن مژه و مواد طبیعی چسبانده می شود. با انجام اکستنشن مژه، ضخامت و رنگ مژه ها تغییر می کند. استفاده از این روش برای افرادی که اندازه مژه هایشان کمتر از ۳ میلی متر است پیشنهاد می شود. ماندگاری این روش حداکثر شش ماه است.

فرق کاشت و اکستنشن مژه

تفاوتی که بین کاشت و اکستنشن مژه وجود دارد این است که کاشت مژه طبیعی تر از اکستنشن مژه بنظر می آید. کاشت مژه فرآیند پیچیده ای دارد. علت این است که بصورت جراحی انجام می گیرد و پیوند در نزدیک چشم است و خطرناک است. همچنین همه افراد هم نمی توانند این روش را انجام دهند. در کاشت مژه، مژه های کاشته شده همانند مژه های طبیعی رشد می کنند اما در اکستنشن مژه به هیچ عنوان رشدی ندارد. اکستنشن مژه  بصورت شش ماهه چسبانده می شود و هر دو هفته ۱ بار نیاز به ترمیم دارد. کاشت مژه بصورت یک ماه کاشته می شود و هر هفته نیاز به ترمیم دارد.

کدام یک بهتر است؟

بطور قطعی نمی توان گفت که کدام روش از دیگری بهتر است هر کدام از روش ها با توجه به شرایط افراد متفاوت است. بطور مثال؛ برای افرادی که مژه های آنها کمتر از یک سانت و یا به طور مادرزادی مژه کوتاه دارند و حساسیت چشمی ندارند استفاده از کاشت مژه برای آن ها بهتر است. همچنین تارهای مژه ثابت و به هیچ وجه از پلک جدا نمی شوند. ولی افرادی که پلک های حساسی دارند. همچنین از طرفی از مژه مصنوعی هم نمی توانند استفاده کنند اکستنشن مژه با تقویت مژه با مواد ویتامینه برای بلندی و پرپشتی مژه نشان دادن مژه هایشان بهتر عمل می کند. مدت دوام آن هم از مژه های مصنوعی خیلی بهتر است.

هزینه های کدام یک از دیگری کمتر است؟

فاکتورهایی وجود دارد که هزینه کاشت و اکستنشن مژه به آن ها بستگی دارد.

در روش کاشت مژه به:

۱- شرایط مژه ها
۲- تعداد مژه ها
۳- پزشک مربوطه

در روش اکستنشن مژه به:

۱- جنس تارمو

در روش اکستنشن مژه هزینه اکستنشن مژه با توجه به جنس تار مژه ها تفاوت دارد. اگر جنس موها مصنوعی باشد ارزان تر است.

۲- کم حجمی یا پرحجمی

اگر بخواهید مژهای حجیم تری داشته باشید از تارهای مو بیشتری باید استفاده شود که به طبع قیمت بالاتر می رود.

۳- انجام اکستنشن در مراکز مختلف

اینکه کجا و توسط چه فردی اکستنشن مژه انجام می دهید در هزینه تغییر پیدا خواهد کرد. ممکن است اکستنشن کار حرفه ای نباشد و کار آن کیفیت متوسطی داشته باشد که هزینه کمتری از شما خواهد گرفت. سالنی که در آن این کارو انجام می دهید نسبت به مجهز و بهداشتی بودن باز تغییر محسوسی در قیمت خواهد گذاشت.

بهترین ها را از ما بخواهید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *